Dudak Kaldırma Estetiği

Dudak Kaldırma Estetiği

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Lip lift (dudak kaldırma) ameliyatı, burun ve dudak arasındaki mesafenin uzunluğunu azaltarak dudak ve burun arasındaki mesafeyi ideal orana ulaştırmayı amaçlayan estetik bir müdahaledir. Bu estetik işlem sayesinde dudaklar daha hacimli ve daha güzel görünmektedir.”][/yprm_testimonials]
Dudak kaldırma ahmet dilber

Bu işlemin popüler söylemi ise Bullhorn Lip Lift olarak bilinmektedir. Lip lift estetiği ile dudağın üst kısmındaki deriye müdahale edilerek dudaktaki kırmızı bölgenin daha dolgun hale getirilmesi amaçlanır. Uygulama esnasında;

  • Kesi düzgün ve titiz bir şekilde yapılmalıdır, bu sebeple operasyonu kesinlikle uzman bir doktora yaptırmanız gerekmektedir.
  • Operasyon esnasında fazla deri burnun altından çıkarılarak dudaklar şekillendirilir. Bu işlem yaklaşık 20-30 dakika kadar sürebilmektedir.
  • Uygulama sonrasında minimum yara izi kalacak şekilde dikiş atılır ve hasta 1-2 saatlik gözlem altında tutulduktan sonra işlem tamamlanır.

İşlem esnasında uygulanan kesiye dikiş atılırken dikkat etmek gerekir. Çünkü dikişin atılma şekli, iyileşme sürecini önemli derecede etkilemektedir. Dikişler cilt altından yapılır ve kesi katlar halinde minimal bir şekilde kapatılır, böylelikle ciddi bir dikiş izi oluşmaz.

Lip Lift Sonrası 

Operasyonun ardından ilk günlerde ödem gözlemlenebilir ve bu oldukça normal bir durum olarak kabul edilir. Ödemler, vücudun operasyona ve atılmış olan dikişlere karşı verdiği doğal bir tepkidir. Operasyon sonrası zamanla bu ödemler ortadan kalkar ve normal görünüme kavuşur.

Aynı zamanda, vücudunuz dikişlere ödem dışında daha farklı şekillerde de tepki verebilir. Bunlar sürecin normal seyirleridir, herhangi bir endişeye kapılmanıza gerek yoktur. Çok nadiren de olsa geçici hissizlik, ağrı, gerginlik, enfeksiyon, kanama, şişkinlik gibi durumlar meydana gelebilir. Bu süreci daha az yan etkiyle atlatmak için, size verilen tavsiyelere uymanız gerekir.

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Operasyon sonrası iyileşme süreci 5-7 gün arasında değişiklik gösterebilmektedir. Hafif kızarıklıkların iyileşmesi ise 1-2 ay kadar bir süreyi kapsar.”][/yprm_testimonials]

Dudak Kaldırma İşlemi Kalıcı Mıdır ?

Lip lift estetiği kesinlikle kalıcı bir işlemdir. Özellikle diğer dudak operasyonları ile kıyaslandığında oldukça avantajlı bir uygulamadır ve tekrar işlemine gerek yoktur. Bu işlem sonrası dudak ve burun arasındaki mesafede ideal orana sahip olabilir ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Üst dudağınızın normal bir kalınlık ve duruşa sahip olmasıyla birlikte gülüşünüz de değişmekte ve hoş bir görünüm almaktadır.

Dudak Kaldırma Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]